Vážení spoluobčané, milovníci okolí Medláneckého letiště.

verze pro tisk a distribuci

Vězte, že toto okolí je v územním plánu určeno prakticky k likvidaci. Stěžejní místa jsou: cesta mezi Medláneckým a Střeleckým kopcem (kde oba jsou přírodní památky), žlutá značka, a pak beze značky do Technoparku - zkráceně cesta mezi medláneckými kopci. Dále Asfaltová cesta kolem letiště a dále panelová cesta do Komína.

Na západ od "cesty mezi kopci" se plánuje hustá zástavba řadových rodinných domů. Na sever, od ulice Turistická a od "asfaltky kolem letiště", až do Ivanovic(!!)(sbohem Baby) se plánuje další obytná čtvrť, a to nejhorší nakonec. Místo "cesty mezi kopci" a místo asfaltky kolem letiště a panelové cesty do Komína, se plánují rychlostní komunikace.

V územním plánu je tohle velmi dobře maskováno, například silnice mezi medláneckými kopci je stavěna pouze za určitých podmínek, ale plomba na území a výzkum již běží. Silnice od Turistické kolem letiště do Komína zde není prakticky vůbec, pouze v textu je její oprava a rozšíření na kapacitu první třídy. Nová zástavba místo zahrádek pod Babami je zatím v počáteční fázi, ale jakmile se odklepne v územním plánu, bude to jen otázka času.

Nicméně se zdá, že v tom má prsty nějaký developer. Tudíž je na čase se s okolím medláneckého letiště rozloučit, protože finance od developerů již přetekly na správná místa...

Výborně to shrnuje starosta Medlánek [2] a aktivita za park Purkyňova [3]. Oba dva neváhejte kontaktovat v otázkách jak proti útlaku Magistrátu bojovat. Základem všeho je dát vědět co nejvíce lidem, protože orgány za touto změnou nemají rády publicitu. Reagují ale až od stovek dotazů výše. Jeden občan nemá šanci.

Co lze: Pozor! Připomínkování změn územního plánu má termín do 30.6.2020! (5)
Rozšiřte povědomí o tom co se v lokalitě chystá do svého okolí, osamocený občan nedokáže ani v naší pseudodemokracii vůbec nic. Ozvěte se! Všichni vidíme, že se tu už nějakou dobu opravuje trafo. Kdo ví, co developeři v této lokalitě ještě chystají!